Sauna 

Vücuda uyğulanan sıcaklıkla Kişinin terlemesinin sağlandığı ahşap ve ayrıca izolasyon yapılmış bir odadır. Sauna nedir? denildiğinde aklımıza hemen sıcak ve buharlı bir oda gelir. Ama aslında saunada buhar değil kuru sıcak bulunur. Buhar sadece kabindeki nem oranını arttırmak için ısıtıcıdaki özel volkanik taşların üzerine su döküldüğü zaman oluşur. Böylece oluşan sıcak ve nemli ortamda vücut terlemiş olur ve sauna kullanımı gerçekleşir.

 

Vücuttaki sıcaklık artışları sayesinde antikor üretimi artar. Antikor, vücudun hastalıklara karşı korunmasında kendi bağışıklık sisteminin üretmiş olduğu maddedir.

Sauna insan vücuduna genç ve taze bir görünüm kazandırır, kan dolaşımında hızlanma görülür.

Yoğun terleme insan vücudundaki su ve toksinlerin dengesini ayarlar, vücuttaki romatizma ve kireçlenme ağrılarına iyi gelir.

Bir sauna seansında yaklaşık 300 kalori yakılmış olur.

Saunada konforlu terleme olan sulu terleme sağlanır (egzersizde olduğu gibi yüksek tuz kaybı olmaz). Bu sayede vücuttan kurşun, nikel, civa gibi zararlı toksinler atılmış olur.

Solunum yollarının düzenli çalımasına yardımcı olur.

Vücudun dış etkenlere karşı direncini artırır, toplam kan proteinlerinde artışa neden olur, bu da dokulara daha fazla oksijen ulaşımını sağlar.

Kalbe ve tüm kardio-vasküler sisteme stressiz antrenman yaptırır.

Akşamları yapılacak bir sauna seansı, stresli günün bütün yorgunluğunu atmanıza sağlar.

 

about us

|

our services

|

news

|

photo gallery

|

fethiye

|

contact

Sultan Turkish Bath & Spa Center 2010 / info@sultanhamamfethiye.com